logo
 • 7/24 Çağrı Merkezi
  (212) 653 93 00
 • Ambulans Çağrı
  (212) 653 93 00

Kulak Burun Boğaz

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları burun, boğaz ve baş-boyunla ilgili yapıların tıbbi ve cerrahi tedavisi veren bir bilim dalıdır. Kulak, burun, nazal geçiş, sinüsler, gırtlak, ağız boşluğu, üst yutak ile yüz ve boyunda yer alan yapıların (boyun kitleleri, tiroid, tükürük bezleri gibi) hastalıklarının tedavisi Kulak Burun Boğaz’ın kapsamındadır.

Kulak (auris), işitme işlevini gören ve denge organını içinde bulunduran anatomik yapıdır. Dış, orta, iç kulak olmak üzere üç kısımda incelenir. Burun, anatomik olarak, yüz üzerinde alınla üst dudak arasında bulunan, dışa çıkıntılı, iki delikli koklama ve solunum organıdır. Burun boşluğu yutağa bağlanır. Burnun içerisinde mukus tabakası, kılcal damarlar ve kıllar bulunmaktadır. Boğaz, kafatası alt kısmından başlayıp alt gırtlak kıkırdağı hizasında yemek borusu ile birleşen, duvarlarını kasların teşkil ettiği sindirim sisteminin ağızdan sonraki ikinci ünitesidir. Ön yukarı kısımda burun boşluklarının arka kısmına, ön ortada ağız boşluğuna, en aşağı kısımda da gırtlak boşluğuna açılır. Boğazın ağız boşluğu ile birleştiği yerde bademcikler bulunur.

KBB birimi poliklinik muayenelerinde modern teknolojiye dayalı endoskopik işlemler gibi ileri tanı yöntemler kullanılmakta, ayrıca kulak burun boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının hem tıbbi, hem cerrahi tedavisi gerçekleşmektedir.

Hastanemizde yukarıda sayılan tüm tedavi ve tetkiklerin yanı sıra Kulak Burun Boğaz birimi uzmanlık alanına giren endoskopik bademcik, geniz eti, horlama, sinüzit ameliyatları, işitme kayıpları ve kulak enfeksiyonu ameliyatları, ses bozukluklarına yönelik cerrahi müdahaleler ve estetik burun ameliyatları da başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Hastanemizde Kulak Burun Boğaz bölümünde verilen hizmetler:

 1. Duyma ve denge sistemi hastalıkları
 2. Baş dönmesi
 3. İşitme kayıpları
 4. Kulak enfeksiyonları
 5. Kulak zarı ameliyatı
 6. Kulak çınlaması
 7. Boğaz Hastalıkları
 8. Bademcik/geniz eti problemleri
 9. Ses bozuklukları
 10. Ses kısıklıkları
 11. Ses telleri, nodül ve polip tedavisi
 12. Yutma problemleri
 13. Koku alma bozuklukları
 14. Kronik sinüzit
 15. Rinoplasti ( Burun Estetiği Operasyonu )
 16. Burun kanamaları
 17. Burun kırıkları
 18. Horlama ve Uykuda Nefes Kesilmesi (Uyku Apnesi)
 19. Burun tıkanıklıkları
 20. Baş ve Boyun Bölgesi Tümörleri
 21. Horlama ve Uykuda Nefes Kesilmesi
 22. Çocuk ve Yetişkinlerde İşitme Bozuklukları
 23. Alerjik Rinit (Saman nezlesi)
 24. Allerji Tanı ve Tedavisi
 25. Prick Deri Testi

Editör : Op.Dr. Yücel Alperen AKPINAR

Detaylı bilgi almak için bize ulaşın +90 (212) 653 93 00

veya formu doldurun biz sizi arayalım