Özel Ataköy Hastanesi

7 / 27 ÇAĞRI MERKEZİ
(0212) 653 93 00

Kulak Burun Boğaz

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları burun, boğaz ve baş-boyunla ilgili yapıların tıbbi ve cerrahi tedavisi veren bir bilim dalıdır. Kulak, burun, nazal geçiş, sinüsler, gırtlak, ağız boşluğu, üst yutak ile yüz ve boyunda yer alan yapıların (boyun kitleleri, tiroid, tükürük bezleri gibi) hastalıklarının tedavisi Kulak Burun Boğaz’ın kapsamındadır.

Kulak (auris), işitme işlevini gören ve denge organını içinde bulunduran anatomik yapıdır. Dış, orta, iç kulak olmak üzere üç kısımda incelenir. Burun, anatomik olarak, yüz üzerinde alınla üst dudak arasında bulunan, dışa çıkıntılı, iki delikli koklama ve solunum organıdır. Burun boşluğu yutağa bağlanır. Burnun içerisinde mukus tabakası, kılcal damarlar ve kıllar bulunmaktadır. Boğaz, kafatası alt kısmından başlayıp alt gırtlak kıkırdağı hizasında yemek borusu ile birleşen, duvarlarını kasların teşkil ettiği sindirim sisteminin ağızdan sonraki ikinci ünitesidir. Ön yukarı kısımda burun boşluklarının arka kısmına, ön ortada ağız boşluğuna, en aşağı kısımda da gırtlak boşluğuna açılır. Boğazın ağız boşluğu ile birleştiği yerde bademcikler bulunur.

KBB birimi poliklinik muayenelerinde modern teknolojiye dayalı endoskopik işlemler gibi ileri tanı yöntemler kullanılmakta, ayrıca kulak burun boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının hem tıbbi, hem cerrahi tedavisi gerçekleşmektedir.

Hastanemizde yukarıda sayılan tüm tedavi ve tetkiklerin yanı sıra Kulak Burun Boğaz birimi uzmanlık alanına giren endoskopik bademcik, geniz eti, horlama, sinüzit ameliyatları, işitme kayıpları ve kulak enfeksiyonu ameliyatları, ses bozukluklarına yönelik cerrahi müdahaleler ve estetik burun ameliyatları da başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Hastanemizde Kulak Burun Boğaz bölümünde verilen hizmetler:

Duyma ve denge sistemi hastalıkları
Baş dönmesi
İşitme kayıpları
Kulak enfeksiyonları
Kulak zarı ameliyatı
Kulak çınlaması
Boğaz Hastalıkları
Bademcik/geniz eti problemleri
Ses bozuklukları
Ses kısıklıkları
Ses telleri, nodül ve polip tedavisi
Yutma problemleri
Koku alma bozuklukları
Kronik sinüzit
Rinoplasti ( Burun Estetiği Operasyonu )
Burun kanamaları
Burun kırıkları
Horlama ve Uykuda Nefes Kesilmesi (Uyku Apnesi)
Burun tıkanıklıkları
Baş ve Boyun Bölgesi Tümörleri
Horlama ve Uykuda Nefes Kesilmesi
Çocuk ve Yetişkinlerde İşitme Bozuklukları
Alerjik Rinit (Saman nezlesi)
Allerji Tanı ve Tedavisi

Prick Deri Testi


Editör : Op.Dr. Yücel Alperen AKPINAR

Bir Uzmana Danışın

Tanı ve tedavi amacıyla yanlış yöntemlere başvurmayın. Rahatsızlığınız ve merak ettiklerinizle ile ilgili bize yazın. Sorularınızın cevapları en kısa sürede uzman doktorumuz tarafından iletişim adresinize gönderilecektir.

Randevu Oluştur

Online randevu oluşturmak için aşağıdaki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.