Özel Ataköy Hastanesi

7 / 27 ÇAĞRI MERKEZİ
(0212) 653 93 00

Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi ve Reanimasyon

Hastane ortamında cerrahi müdahaleler veya diğer tıbbi işlemler sırasında anestezi ve reanimasyon hizmetleri gereklidir. Ataköy Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümü, çeşitli anestezi tekniklerini başarıyla uygulamaktadır.

a. Genel Anestezi

Genel anestezi, hastanın tamamen bilinçsizleştirildiği ve ağrı hissetmediği bir anestezi türüdür. Cerrahi işlemler genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir.

b. Bölgesel (Rejyonel) Anestezi

Bölgesel anestezi, belirli bir vücut bölgesinin uyuşturulmasıyla yapılan bir anestezi türüdür. Bölgesel anestezi, cerrahi işlemler sırasında ağrıyı azaltmak için kullanılır.

c. Spinal Anestezi

Spinal anestezi, omuriliğin altına uyuşturucu madde enjekte edilerek alt vücudun uyuşturulduğu bir anestezi türüdür. Alt karın veya bacak cerrahilerinde sıklıkla kullanılır.

d. Epidural Anestezi

Epidural anestezi, epidural boşluğa uyuşturucu madde enjekte edilerek omurga üzerindeki sinirlerin uyuşturulduğu bir anestezi türüdür. Epidural anestezi, doğum ve cerrahi işlemlerde ağrıyı azaltmak için kullanılır.

e. Lokal Anestezi (Bölgesel)

Lokal anestezi, cerrahi işlemin yapıldığı bölgeye uyuşturucu madde enjekte edilerek sadece o bölgenin uyuşturulduğu bir anestezi türüdür. Küçük cerrahi işlemlerde yaygın olarak kullanılır.

Ataköy Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü ve Anestezi ve Reanimasyon Bölümü, hastaların sağlığı ve konforu için etkili ve güvenilir hizmetler sunar. Sağlıklı yaşam hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak ve tıbbi müdahalelerinizin güvenliğini sağlamak için uzman ekiplerimizle birlikte çalışıyoruz.

 

Editör: Uzm.Dr. Akif Özgür GÜRSOY

Bir Uzmana Danışın

Tanı ve tedavi amacıyla yanlış yöntemlere başvurmayın. Rahatsızlığınız ve merak ettiklerinizle ile ilgili bize yazın. Sorularınızın cevapları en kısa sürede uzman doktorumuz tarafından iletişim adresinize gönderilecektir.

Randevu Oluştur

Online randevu oluşturmak için aşağıdaki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.