logo
  • 7/24 Çağrı Merkezi
    (212) 653 93 00
  • Ambulans Çağrı
    (212) 653 93 00

Radyoloji
Dünyamızda insana verilen değer doğrultusunda tıbbi teknolojik gelişmelerin en fazla yansıdığı sağlık alanlarının başında radyoloji gelmektedir. Bu hızlı gelişmelere bağlı olarak yeni tıbbi cihazlar geliştirilmektedir.

Direkt röntgen
Kemik yapıların ve vücut bölümlerinin x ışını ile filmlerinin çekilmesine yarar. İleri tetkik gerektiren hastalarda ön bilgi konusunda yardımcı olur.Sağlık tetkiklerinde ilk adımlardandır.

Ultrasonografi ve Renkli Doppler 
Ses dalgaları kullanılarak yapılan incelemedir. Doku ve organlardaki yapıları , çevre dokularla ilişkilerini ayrıntılı olarak teşhis eder. Renkli doppler ile varis oluşumları damar hastalıkları gibi kanlanma bölgeleri renkli olarak incelenir. Son derece zararsız incelemedir ve gebe takibinde de kullanılır.

Mamografi 
Memede olabilecek kist , tümör gibi her türlü kitlenin erken teşhisinde ekonomik , yaygın ve en kolay ilk düşünülür yöntemlerden biridir.

Bilgisayarlı Tomografi 
Tomografi işlemi ilgili bölgeden kesit şeklinde görüntü alınarak değerlendirme demektir. Bu işlem bilgisayar yardımıyla elde edilir. Bir çok hastalık teşhisinde yarar sağlar.

Girişimsel Tetkik 
Gerek ultrason , gerekse bilgisayarlı tomografi cihazı eşliğinde şüpheli kitlelerden parça alınıp mikroskop ile incelenmesine yardımcı olur. Ayrıca kist , akciğer sıvısı gibi sıvılar boşaltılır.

Editör : Yrd.Doç.Dr Ahmet Behram Sarı

Detaylı bilgi almak için bize ulaşın +90 (212) 653 93 00

veya formu doldurun biz sizi arayalım