Bir Damlası Hayattır Anne Sütü

Emzirme Haftası dolayısıyla eğitim toplantısının konuşmasını yapan Özel Ataköy Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Cem YILMAZ “Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı tarafından anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması konusunda yaptığı çalışmaları yakından takip eden ve uygulayan  bir sağlık kuruluşudur. Emzirme haftası nedeniyle hastanemizde anne ve bebek sağlığı hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Anne sütünün faydalarını önemsiyoruz ve bu kapsamda her yıl olduğu gibi anneleri ve anne adaylarını eğitim toplantıları ile bilinçlendirmeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Verilen eğitimde emzirmenin önemi, faydaları,anne sütünün bebeğin gelişimindeki rolü ile yeni doğan bebeğin bakımı ve beslenmesi konuları anlatıldı.

Her yıl olduğu bu yıl da “Emzirme Haftası” dolayısıyla farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Cem YILMAZ Emzirme haftasında anne sütü ve emzirme ile ilgili kurum içinde stant çalışmaları yapıldı, servislerimizde annelere lohusa şerbeti ikramlarımız ve hediyeler takdim edildi. Amacımız anne sütünün önemini vurgulayarak annelerin bebekleriniilk 6 ay sadece anne sütü ile beslemelerini sağlayarak sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda anne ve anne adaylarımıza da doktorlarımız tarafından verilen anne sütü ve anne sütünün önemi konuları ilede eğitim semineri ve etkinliklerimize devam ediyoruz. “ dedi.

Leave a reply