logo
  • 7/24 Çağrı Merkezi
    (212) 653 93 00
  • Ambulans Çağrı
    (212) 653 93 00

Ataköy’de Covid-19’un bulaşma riskine karşı önlem almaya devam ediyoruz!

Ataköy Hastanesi’nde gerekli her türlü riske karşı tedbirliyiz. Hastalarımıza tam kapasite hizmet sağlamak adına 7 gün 24 saat; bulaşma riskini sıfıra indiren uluslararası standartlarda havalandırma, temizlik ve dezenfeksiyon uygulamaları yapılıyor. Yeni normal süreçte ise bu uygulamalar, hız kesmeden sürecin gerekliliklerine uygun şekilde sıklıkla gerçekleştiriliyor. Yine bu süreçte, sosyal mesafe tedbirleri hem hastalarımız hem de çalışanlarımız için devamlı bir şekilde uygulanıyor.

Ataköy Hastanesi’nde yeni normal süreç uygulamaları

Hastalarımızın, bulaşma riskine karşı sağlık hizmetlerimizi yeni normal sürecin gerekliliğine göre yeniden düzenledik. Ataköy hastanesine girdiğiniz andan itibaren yeni normal uygulamalarını fark ederek, misafirlerimize yönelik uyarıcı ve yönlendirici yazılar göreceksiniz. Koridorlardan asansörlere, bekleme alanlarından hasta odalarına kadar her mekanda, yeni normal sürece özel tedbirler bulunuyor.

Bu uygulamalardan bazıları;

Sosyal mesafeyi koruyoruz

Danışma ve hasta bankoları önünde bekleme aralıkları konuldu.

Cafelerdeki masalarda oturma düzeni sosyal mesafe uygulamalarına göre organize edildi.

Asansör önündeki bekleme alanları ve asansöre kaç kişinin bineceği, sosyal mesafe kurallarına göre belirlendi.

Personelimizin çalıştığı ortamlarda ve yemek salonları gibi yoğun olduğu yerlerde de benzer önlemler alındı.

Maske kullanımını zorunlu kılıyoruz

-Tüm personelimiz maske kullanıyor. Bazı personellerimiz maskenin yanı sıra siperlikte kullanıyor.

-Tüm misafirlerimizin hastane içinde maske takmasını istiyoruz.

 

Ateş ölçüyoruz

-Hastaneye tanı ve tedavi olmaya gelen hastalarımızın, giriş kapısındaki görevli personellerimiz tarafından uzaktan ateşi ölçülüyor.

-Ateşi yüksek olanlar, doğrudan acil servisin özel alanına yönlendiriliyor.

İlave temizlik ve dezenfeksiyon yapıyoruz

Normal zamanda yapılan temizlik ve dezenfeksiyona ilave olarak bu işlemlerin sıklığı, yoğunluğu ve kontrol süreleri artırıldı.

Ayrıca hastalarımızın fark etmediği veya göremediği steril ve yarı steril alanlarda, ameliyathanelerden yoğun bakım ünitelerine kadar ilave tedbirler alındı.

Çocuk kliniklerinde ne tür önlemler alıyoruz

Anne babaların mutlaka maskeli olarak hastanemizde bulunmasına özen gösteriyoruz.

Bekleme alanları, asansörler gibi ortak alanlardaki temizlik sıklığını artırdık.

Muayene odalarında temizlik sıklığını ve yoğunluğunu artırdık.

Çocuklara özel olarak bulundurulan oyun parkurlarını kullanım dışı bıraktık.

Boyama kalemi ve kağıtları gibi pek çok eğlendirici aktivite malzemelerinin kullanımını, bulaşma riski nedeniyle kaldırdık.

Ataköy Hastanesi’nde havalandırma sistemi güvenli!

Ataköy Hastanesi’nde soluduğunuz hava, güvenlidir. Dünyada kabul edilmiş en gelişmiş standartlara uygun, yüksek teknoloji havalandırma sistemleriyle Ataköy Hastanesi’nde soluduğunuz havayı 7 Gün 24 saat temizliyor, %100 taze hava ile yenileniyor ve herhangi bir karışım olmadan güvenli hale getiriyoruz.

Peki, bunu nasıl yapıyoruz? Yüksek teknoloji havalandırma sistemlerimiz içerdeki tüm havayı dışarıya verirken dışardaki taze havayı alıyor ve 3 ayrı filtreden geçirip temizleyerek içeriye veriyor ve bu sürecin işleyişini, verimliliğini akıllı otomasyon sistemiyle de her an takip ediyoruz.

Özel havalandırma dizaynı ve özel filtreleme yöntemleri sayesinde doktor odasından koridorlara, ameliyathaneden laboratuvarlara kadar tüm mekanlarda hava güvenliğini sağlıyoruz.

Hastaneye gelen herkesin ateşi ölçülecek mi?

Evet, hastaneye tanı ve tedavi olmaya gelen tüm misafirlerimizin giriş kapısındaki görevli personelimiz tarafından uzaktan ateşi ölçülüyor. Ateşi yüksek olanlar, doğrudan acil servisin özel alanına yönlendiriliyor.

 

Hastanede maske takmak zorunlu mu?

Evet, hastaneye gelen her misafirimiz mutlaka maske takmalıdır. Zira, maske; hem diğer kişilerin hem de sizin sağlığınızı korumaya yönelik önemli tedbirlerden biridir.